Makijaż permanentny ust
Każda z nas chce mieć perfekcyjne, pełne i symetryczne usta. Dla osób, które nie dostały ich od natury, a także dla tych, których usta nie są doskonałe w wyniku urazów, rozszczepu podniebienia, opryszczek czy z powodu blizn, makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem.
Jeśli chociaż jedna z poniższych odpowiedzi dotyczy Ciebie, nie wahaj się i zapisz się już dziś na makijaż permanentny ust:
- jeśli Twoje usta są zbyt małe, zbyt wąskie lub asymetryczne lub po prostu nie jesteś zadowolona z ich wyglądu;
- usta wyglądają blado lub bezbarwnie – często jest to spowodowane wiekiem lub intensywnym promieniowaniem UV;
- mają nieregularny kontur np. z powodu blizn potrądzikowych, opryszczki;
- łuk kupidyna nie jest ładnie ukształtowany lub nie ma go wcale;
- nie masz już ochoty tracić czasu na malowanie ust przed każdym wyjściem i martwić się o to, czy szminka przypadkiem się nie rozmazała bądź zjadła od środka;
Żeby dobrze przygotować się do zabiegu PMU ust nie należy:
- 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu;
- jeśli masz chorobę zakaźną lub opryszczkę, nie możesz wykonać makijażu permanentnego;
- przez kilka dni przed zabiegiem nie należy wystawiać skóry, a zwłaszcza twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
- na zabieg makijażu permanentnego ust nie należy przychodzić w makijażu.
Dla kogo nie jest makijaż permanentny?
W zasadzie makijaż permanentny jest odpowiedni dla każdego, z wyjątkiem osób cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, poważne rozrzedzenie krwi, choroby układu odpornościowego, HIV, zapalenie wątroby – w tym przypadku najpierw należy skonsultować się z lekarzem.
Czy makijaż permanentny ust boli?
Niestety tak, ale zależy to też od wielu czynników, między innymi od indywidualnej wrażliwości na ból. Czasami nie można wykluczyć reakcji alergicznych na barwniki. Nie można również wykluczyć przejściowego obrzęku i zaczerwienienia skóry. Przed zabiegiem oraz w trakcie obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu. Z reguły kobiety odczuwają większy ból przy wykonywaniu makijażu permanentnego podczas menstruacji czy nawet pełni księżyca.
Proces gojenia się makijażu permanentnego
Makijaż permanentny przez pierwsze 3-4 dni wygląda bardzo intensywnie kolorystycznie, czasami dość nienaturalnie. To jest efekt bezpośrednio po zabiegu. Do skóry dostaje się więcej barwnika niż jest ona w stanie wchłonąć. Ale jak tylko skóra się zagoi, kolorowa skorupka odpada. Odpychany jest nadmiar nienaturalnie wyglądającego koloru. Pełne wygojenie naskórka następuje po upływie sześciu tygodni.
Należy pamiętać, że obszar poddany zabiegowi jest otwartą raną. Nawet jeśli nie jest to odczuwalne, ponieważ nie boli i nie piecze – obszar pigmentowy jest nadal podatny na infekcje. Zalecamy również, aby nie przykrywać świeżo pigmentowanych obszarów makijażem, korektorem lub podobnymi produktami. Może to niestety prowadzić do infekcji. Po zejściu skorupki, intensywny kolor pigmentacji również zanika.
Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego
Pamiętaj, że im lepiej zadbasz o makijaż permanentny teraz, tym lepiej i dłużej kolor będzie się utrzymywał na skórze! Po zabiegu bezwzględnie musisz:
- chronić pigmentowane usta przed intensywnymi promieniami słonecznymi – np. stosując krem przeciwsłoneczny lub z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej;
- unikać kontaktu z słoną i chlorowaną wodę, ponieważ oba te czynniki mogą przyczynić się do szybszego blaknięcia;
- nie stosować preparatów, które przyspieszają proces odnowy skóry, ponieważ każdy produkt lub działanie przyczyni się również do szybszego blaknięcia pigmentów;
- usta należy czyścić wyłącznie wodą z mydłem o neutralnym pH;
- codziennie pielęgnować usta i nakładać odopwiedni krem, żel, maść polecony przez linergistkę;
- unikać chodzenia na basen lub do sauny, opalania się i ćwiczeń fizycznych;
- nie należy stosować makijażu na ustach, balsamów do ust ani niczego innego;
- przez pierwszą dobę należy wystrzegać się spożywania alkoholu, ostrych potraw oraz napojów zawierających kofeinę.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanenty ust?
Jeśli dużo pływasz i spędzasz sporo czasu na słońcu, trwałość makijażu permanentnego na pewno będzie krótsza. Zależy to również od tego, czy makijaż permanentny jest lekki czy mocny. Delikatny róż na ustach blaknie szybciej niż mocna czerwień. Często osoby wykonujące ten zabieg po raz pierwszy nie mają odwagi na ciemniejsze kolory, a kiedy odcień jest zbyt jasny blaknie w ciągu roku. Długość utrzymywania się pigmentów zależy od wielu czynników m.in. od metabolizmu. Jeśli Twoje usta są szczególnie dobrze ukrwione, Twój organizm może z czasem rozkładać pigmenty szybciej niż w przypadku innych osób. Zwykle trwałość makijażu permanentnego waha się pomiędzy 2 a 4 lata. Po tym czasie makijaż nie znika całkowicie, ale z pewnością należy go ponownie odświeżyć.